Náš sortiment je denne dopĺňaný o nové produkty. Stačí zadať váš e-mail a získate pravidelné informácie o našich novinkách. Ďakujeme za váš záujem.
- Úvod
- POTRAVINY
- Múky a Zmesi
- Čokoládová torta bez lepku + náplň 430g Semix
Čokoládová torta bez lepku + náplň 430g Semix
- Novinka

- Kompletné špecifikácie
- Komentáre 0
Čokoládová torta bez lepku + náplň 430g Semix4,60 EUR/ ks
Zloženie: cukor, ryžová múka, pšeničný škrob deproteinovaný, čokoládové kúsky 11% (cukor, sušené plnotučné mlieko, kakaové maslo, kakaová hmota, sušená srvátka* , emulgátor - sójový lecitín*), zahusťovadlo (4 tka* , emulgátor (glukózový sirup, sójová múka*, E472b, E477, E450), kakaový prášok so zníženým obsahom tuku, kypriace látky (E500, E450), soľ obohatená jódom a arómou.
* alergény
Výrobok môže obsahovať stopy vajec, suchých škrupinových plodov a sezamu.
Výživové údaje na 100 g výrobku:
energetická hodnota: 1680 kJ / 402 kcal;
tuky: 5,4 g;
nasýtené mastné kyseliny: 5,2 g;
sacharidy: 83 g;
cukry: 51 g;
bielkoviny: 3 g,
soľ: 0,7 g.
Krajina pôvodu: Česká republika
Skladovanie: Skladujte v suchu.
Použitie:
Na prípravu korpusu potrebujete: 4 vajcia (veľkosť M), 30 ml vody (5 polievkových lyžíc) a 40 ml oleja (6 polievkových lyžíc).
Na prípravu náplne potrebujete: 3 banány, 100 ml vody a 500 ml vychladenej smotany na šľahanie.
Príprava torty: Zmes na korpus, vajcia a vodu dáme do vyššej misky a šľaháme ručným šľahačom na najvyššom stupni 8 minút. Následne pridáme olej a krátko zašľaháme.
Cesto vložíme do tukom vymastenej tortovej formy (s priemerom 26 cm) vysypanej ryžovou múkou (ak nie ste celiak, formu môžete vysypať bežnou múkou) a pečieme. Teplotu a dobu pečenia prispôsobíme podľa rúry (150 – 170 °C, 40 – 50 minút).
Po upečení oddelíme okraj formy a necháme korpus vychladnúť. Po vychladnutí oddelíme dno formy a korpus položíme na tortový podnos. Pri korpuse ponecháme 1 cm široký vonkajší okraj a pomocou lyžičky ho začneme od stredu vydlabávať tak, aby od dna zostala cca 1-2 cm hrubá vrstva. Hmotu vydlabanú z korpusu nadrobíme do misky.
Príprava náplne: Banány olúpeme, pozdĺžne rozkrojíme a plochou stranou kladieme na vydlabaný korpus. Smotanu na šľahanie vyšľaháme do tuhej konzistencie. Zmes na prípravu krému ušľaháme v miske s vodou a potom pridáme ušľahanú smotanu. Smotanový krém nanesieme na dno korpusu do tvaru kopčeka, ktorý posypeme rozdrobenou hmotou získanou vydlabaním korpusu. Potom necháme v chladničke cca 2 hodiny stuhnúť a podávame.
Hmotnosť: 430g





